Състоя се IV арменското първенство по шах за журналисти

Spread the love

13.02.2018 Г. – ГАНТЕХ АРАРАТЯН – Арменската шахматна академия бе домакин на IV арменското първенство за журналисти. На турнира присъстваха 17 представители от различни медии.

Журналистите се състезаваха в ускорен шах. В резултат на упорита борба победител на шампионата стана журналистът от вестник “Гласът на Армения” Вадим Мъкъртчиян, който спечели 6 от 7 възможни точки. Той спечели титлата за четвърта поредна година.

Второ място зае на Сурен Багдасарян (“Футбол +”) – 5.5 точки. На трето място – Нарек Вараздатян (haymedia.am) – 5 точки.

Според организатора на турнира и председателят на Асоциацията на чуждестранните кореспонденти Тигран Ованесян, през април в Степанакерт се планира отборен турнир между журналисти от различни страни.